Śrutowanie - mechaniczne oczyszczanie powierzchni

Śrutowanie to proces oczyszczania powierzchni metalowych z rdzy, zendry, lakierów i farb. Przygotowuje powierzchnie pod malowanie zapewniając tym samym większą trwałość.

 

Dysponujemy:

 Kabiną śrutowniczą - służy do pneumatycznego oczyszczenia powierzchni metalowych i konstrukcji spawanych metodą strumieniowo-ścierną. Użycie tej metody powoduje opad śrutu na podłogę kabiny i za pomocą zgarniacza podłogowego śrut trafia do dołka zsypowego. W następnym etapie śrut z dołka zasypowego zbierany jest przez podnośnik kubełkowy i trafia do separatora ścierniwa. Tam jest oczyszczany i separowany z zanieczyszczeń. Oczyszczone ścierniwo trafia do zbiornika zasobowego, a następnie zasypuje się nim oczyszczarkę pneumatyczną.

 Maksymalne gabaryty obrabianego materiału to 4000 x 2600 x 2000mm.

 

     

 

 

Automat śrutowniczy OWD-1000A przeznaczony jest do czyszczenia małych i średnich elementów stalowych, odlewów żeliwnych o wymiarach i ciężarze określonym w charakterystyce technicznej.

Turbiny umieszczone są na bocznej ścianie komory roboczej oraz górnej w taki sposób aby strumień ścierniwa objął cały stół obrotowy. Komora robocza jest odpowiednio zabezpieczona przed agresywnym działaniem ścierniwa. Ze względu na zasadę działania typ OWC-1000A jest najbardziej uniwersalną maszyną. Elementy turbin oraz komora robocza wykonane są z materiałów o wyjątkowej wytrzymałości i trudnościeralności. Konstrukcja i wykonanie gwarantują niezawodność w ciągłej pracy. Maszyny wyposażone są w pełny system wentylacyjny oraz filtr suchy.

 

Parametry techniczne:

·        dopuszczalne obciążenie stołu 1000 kg

·        wymiary gabarytowe oczyszczanych elementów 1200 x 1100mm

 

           

  

Odkurzacz przemysłowy to kolejne urządzenie, które użytkujemy w naszym zakładzie. Służy do prac związanych z odzyskiem materiałów ściernych, pyłów, proszków i śrutu. Odkurzacz jest przydatny, ekonomiczny, łatwy w obsłudze i konserwacji.

 

ul. Północna 8, 87-222 Książki
tel. +48 (56) 688 81 55
tel. /fax +48 (56) 688 81 55
biuro@maszdrol.pl handel@maszdrol.pl